Kaupiamos skolos gali tapti dideliu galvos skausmu

Kreditas jums gali tapti mirtinais spastais jeigu į viską gyvenime žiūrite paviršutiniškai. Nedideli atlyginimai Lietuvoje įvarė į kampą daugelį šeimų, ypač jaunų arba pensijinio amžiaus porų. Kiekvienais metais sumokama šimtai tūkstančių eurų palūkanų, viena šeima vidutiniškai yra prasiskolinusi po penkis šimtus eurų. Kokie yra būdai šiai susiklosčiusiai situacijai pagerinti, kaip padėti visuomenės nariams turintiems finansinių problemų ir susiduriančiu su skurdu. Mums visiems patinka pirkti, tai malonumas, bet pirkti į kreditą yra jau kitas reikalas.

Skaityti daugiau: Kaupiamos skolos gali tapti dideliu galvos skausmu

Kreditų rinkoje nieko naujo?

euro banknotai ir monetosKurį laiką galima pastebėti, jog apie kreditų bendroves, pačias paskolas ir klientus kalbama visai nedaug. Daug dėmesio buvo skirta kreditams iki to, kol bendrovėms buvo uždėti apynasriai ir apribotos palūkanų normos, taikytinų mokesčių dydžiai. Dabar kur ne kur tik kokia istorija apie gyvenimą sugadinusį kreditą pasirodo ar bendrovių apyvartų naujienos. Tačiau toli gražu ne tik tai yra nauja.

Šiai dienai daugiau dėmesio iš paskolos pageidaujančių asmenų krypsta į tarpusavio skolinimosi platformas, kuriose lėšų šaltinis yra ne viena bendrovė, o daug įvairių asmenų. Tai pakankamai nauja Lietuvos finansų gyvenime, nors jau ne pirmus metus tokios paskolos ir teikiamos. Vieniems ši sistema labai patiko, kitiems visgi labiau tinka įprastos kreditų bendrovės, nes jų paskolos yra suteikiamos kur kas greičiau.

Skaityti daugiau: Kreditų rinkoje nieko naujo?

Verslo pražios kreditai - išeitis norint pradėti verslą

verslininkai susitarėKuomet svajojate apie savo verslo pradžią, norite įkurti kažką naujo, bet neturite tam pinigų, neskubėkite numoti ranka ir atsisakyti svajonės. Viena iš išeičių gali būti verslo paskolos, kurios skirtos pradėti ar plėtoti verslą.

Skolinasi tiek pradedantys verslininkai, tiek jau patyre verslo "vilkai". Neretai ir didžiosios korporacijos savo veiklai vystyti yra priverstos iš kredituotų lėšų. Jau bei pradedantys verslininkai gali tikėtis ne tik įprasto kredito banke, bet ir paramos iš specialių verslumo skatinimo fondų, jaunimo užimtumo skatinimo, bei kitų socialinių programų. Tiesa sakant jaunam verslui komerciniai bankai nelabai nori skolinti, todėl įvairios Europos Sąjungos finansuojamos paramos programos yra puiki išeitis tiems jauniems žmonėms, kurie turi idėja, bet neturi pinigų.

Skaityti daugiau: Verslo pražios kreditai - išeitis norint pradėti verslą

Nuo vasario 1 dienos - būtinųjų banko paslaugų krepšelis

Jau nuo 2017 metų Vasario 1 dienos įsigalioja ilgai diskusijas kėlęs būtinųjų banko paslaugų krepšelis ir pagrindinės mokėjimo sąskaitos paslauga. Tai ribota kasmėnesinė suma, už kurią bankai ir kredito unijos turės suteikti tam tikras paslaugas. Ką verta žinoti?

Kaina – ne daugiau 1,5 euro per mėnesį. Tokios yra paslaugos kainos lubos, tai reiškia, kad už pagrindinę sąskaitą ir būtinąsias banko paslaugas (jei klientas nepageidauja paslaugų rinkinio išplėsti) gali būti imama ne daugiau kaip 1,5 euro per mėnesį suma.

Bankai laisvai gali rinktis taikyti ir mažesnį mokestį. Nepasiturintiems asmenims, apie kuriuos informaciją bankams perduos Socialinės paramos šeima informacinės sistemos, taikoma 50% nuolaida, tad krepšelio kaina negalės būti didesnė nei 0,75 euro.

Skaityti daugiau: Nuo vasario 1 dienos - būtinųjų banko paslaugų krepšelis

Kreditas be palūkanų. Ar tai dar įmanoma?

Anksčiau daug kur mirgėjo greitųjų kreditų bendrovių siūlymai skolintis be jokių palūkanų, tačiau kuo toliau, tuo rečiau girdime tokius pasiūlymus, bet tai dar nereiškia, jog tokių palankių sąlygų nebeliko. Kur slypi viso to priežastys?

Anksčiau greituosius kreditus siūlantis verslas siekė žūtbūt laimėti konkurencinę kovą ir ypač aktyviai reklamavimo tokias akcijas kaip nemokamo kredito siūlymas, tačiau šiai dienai rinka yra kiek supurtyta griežtų reikalavimų, o patys žmonės labiau linkę skolintis daugiau ir ilgesniam laikui (tiesa, tai naudingiau ir bendrovėms), tad pirmos nemokamos paskolos siūlymai nebėra tokie patrauklūs. Visgi, pirmas paimtas nemokamas kreditas suteikia žmonėms galimybę įrodyti savo patikimumą ir vėliau ta pati bendrovė neretai siūlo palankesnes sąlygas skolintis nei kitos, tad išlošia abi pusės - žmogus gauna geresnes sąlygas, o bendrovė pritraukia klientą. Tad kur ne kur dar galite pamatyti, jog siūlomas nemokamas kreditas tiems, kurie skolinasi pirmą kartą.

Skaityti daugiau: Kreditas be palūkanų. Ar tai dar įmanoma?

Page 1 of 2