Kas slepiasi po prekiniais ženklais?

Lietuvoje smulkiąsias paskolas teikiančios bendrovės dažniausiai taiko tokį veiklos modelį, kuomet yra atskiriami prekiniai ženklai ir įmonės veikla. Dėl šios priežasties dažnai žmonės sutrinka sužinoja, kad gerai žinomas prekės ženklas priklauso mažai girdėtai uždarajai akcinei bendrovei. Greitospaskolos.eu savo skaitytojams pateikia sąrašą bendrovių ir jų valdomų prekinių ženklų.

Vieną didžiausių paskolų portfelį valdanti bendrovė yra UAB “Credit Service”. Šį įmonė Lietuvoje valdo Vivus bei SMScredit prekinius ženklus. Reikėtų atskirai paminėti, kad teisę į šiuos prekinius ženklus bendrovė turi tik Lietuvoje, nors jie gerai žinomi ne tik Europoje, bet ir Šiaurės bei Pietų Amerikose.

Paskolas už automobilius teikianti paskola23.lt priklauso UAB „Polenera“. Ši bendrovė veiklą pradėjo palyginus neseniai - 2014 metų pabaigoje ir buvo viena pirmųjų kuri išskirtinai specializavosi tik paskolų už automobilius rinkoje.

Dar viena įmonė skolinanti su automobilio užstatu yra UAB "Mogo LT". Šiuo atveju tai vienas iš retų atveju kai bendrovės ir valdomo prekinio ženklo pavadinimas sutampa. Taip pat kaip aukščiau minėta UAB “Credit Service”, UAB "Mogo LT" prekinį ženklą gali naudoti tik Lietuvoje. Kitose Europos šalyse yra įkuriamos bendrovės kurios ir būna atsakingos už prekinio ženklo naudojimą šalies viduje.

Akcinė bendrovė BnP Finance valdo "Bobutės Paskola" prekinį ženklą. Ši bendrovė veiklą pradėjo 2009 metais kaip UAB, o 2014 metų pabaigoje buvo pertvarkyta į AB. Bobutės paskola dažnai mėgsta reklamose pabrėžti, kad yra išskirtinai Lietuviško kapitalo įmonė.

Žemiau pateikiame dar keletą gerai žinomų prekinių ženklų ir kas juos valdo Lietuvoje:

  1. Prekinis ženklas SMSpinigai yra valdomas UAB „Nordecum“;
  2. Mini paskola Lietuvoje yra valdoma UAB "Ferratum Finance", tai dar viena didelė tarptautinė bendrovė naudanti astkiras įmonės kiekvienai šaliai kurioje vykdo veiklą;
  3. Credit23 priklauso UAB „IPF Digital Lietuva“'. Šį įmonė Lietuvoje valdo ir Virtualias kredito korteles teikiančia "Sving";
  4. Mano paskola - valdoma Vilniuje registruotos kredito unijos "Mano Unija";

Natūralu, kad daugumai gali kilti klausimas "o kam reikia atskirti prekės ženklą nuo įmonės?". Dažniausiai taip siekiama apsaugoti investicijas, kurias įmonės daro į prekinius ženklus, neretai tam išleidžiama milijonai eurų. Atskyrus prekinį ženklą teoriškai galima veiklą vykdyti net jei keblumu kyla pačiai bendrovei. Galima tiesiog perleisti prekinį ženklą kitai įmonei ir toliau sėkmingai vykdyti veiklą.

Geriausias to pavyzdys yra mūsų jau minėti Vivus ir SMScredit, kurie iki 2015 metų pabaigos priklausė UAB "4FINANCE". Kai po Lietuvos Banko patikrinimo paaiškėjo, jog įmonė nesilaikė teisės aktuose numatyto skolinimo taisyklių ir buvo išbraukta iš kreditorių sąrašo - ji perleido prekinius ženklus kitai įmonei, kuri sėkmingai iki šiol teikia smulkiuosius vartojimo kreditus naudodama tuos pačius prekės ženklus.