Kreditas be palūkanų. Ar tai dar įmanoma?

Anksčiau daug kur mirgėjo greitųjų kreditų bendrovių siūlymai skolintis be jokių palūkanų, tačiau kuo toliau, tuo rečiau girdime tokius pasiūlymus, bet tai dar nereiškia, jog tokių palankių sąlygų nebeliko. Kur slypi viso to priežastys?

Anksčiau greituosius kreditus siūlantis verslas siekė žūtbūt laimėti konkurencinę kovą ir ypač aktyviai reklamavimo tokias akcijas kaip nemokamo kredito siūlymas, tačiau šiai dienai rinka yra kiek supurtyta griežtų reikalavimų, o patys žmonės labiau linkę skolintis daugiau ir ilgesniam laikui (tiesa, tai naudingiau ir bendrovėms), tad pirmos nemokamos paskolos siūlymai nebėra tokie patrauklūs. Visgi, pirmas paimtas nemokamas kreditas suteikia žmonėms galimybę įrodyti savo patikimumą ir vėliau ta pati bendrovė neretai siūlo palankesnes sąlygas skolintis nei kitos, tad išlošia abi pusės - žmogus gauna geresnes sąlygas, o bendrovė pritraukia klientą. Tad kur ne kur dar galite pamatyti, jog siūlomas nemokamas kreditas tiems, kurie skolinasi pirmą kartą.

Įdomu tai, kad svetainėje sesxebion.ge yra aprašoma labai panaši situacija, Gruzijoje. Tai rodo, kad bendra greitųjų kreditų rinkos tendencija dažnai paliečia ne tik mūsų šalį ir visą rinką. Smulkieji kreditoriai greitai moka prisitaikyti prie besikeičiančios situacijos. Būtent tai ir nulemia tokią dinamišką paskolų rinkos padėtį. Visi kam kada nors teko skolintis iš greitųjų kreditų bendrovių patvirtins, kad jos tikrai ieško abiem pusėm priimtino sprendimo. Suteikti klientui pirmą paskolą nemokamai - yra puiki galimybė pademonstruoti geranoriškumą, taip tikintis, kad žmogus ir ateityje naudosis būtent tos bendrovės paslaugomis.

Pirmieji nemokami kreditai kai kuriose bendrovėse pasikeitė nuo tų, kuriuos matėme prieš kelerius metus. Šiandien nemokamai jau galima pasiskolinti ir kelis šimtus eurų, o kredito terminas ne tik 14 ar 30 dienų, bet ir keli mėnesiai. Be abejonės, didelių sumų ilgam terminui nemokamai niekas nesiūlo - tai jau būtų pernelyg gerai. Nepaisant to, būna specialių akcijų, kurių metu galima nemokamai pasiskolinti iki trijų tūkstančių eurų, o grąžinti per pusmetį. Bendra tendencija šiuo metu yra ta, kad paskolų suma didėja, todėl kartu būna prailginamas ir grąžinimo periodas. Kaip rodo statistika, dabar yra dažniau skolinamasi tūkstantį eurų viršijančias sumas.

Jei nemokamas kreditas per mažas, daug įvairiausių kitų akcijų galima rasti rinkoje. Vienos bendrovės nurėžia savo palūkanos, kitos leidžia atidėti kredito grąžinimą net keliems mėnesiams, dar kitos vilioja specialiais pasiūlymais laiku grąžinus kreditą, todėl ši bendrovių konkurencinė kova yra puikus ženklas tiems, kurie ieško iš kur galėtų pasiskolinti vienokią ar kitokią sumą pinigų.

Manantiems, kad nemokamas kreditas yra lyg sūris pelėkautuose vertėtų šiek tiek laisviau, bet plačiau žvilgtelėti į tai kas vyksta rinkoje. Kreditus siūlančių bendrovių yra begalė, jų nuolat daugėja, tad aršėja konkurenciją, o besiskolinančiųjų skaičius drastiškai neauga, tad bendrovės turi nertis iš kailio norėdamos pritraukti kiekvieną potencialų klientą skolintis būtent iš jų.